אימון הכנה אישי לקראת ראיון עבודה
זומנתם (שוב) לראיון עבודה? כדאי שתגיעו מוכנים !
[לידיעה המלאה]
משרה חמה - איש /אשת מכירות מצטיין /ת לתחום הכירורגיה וחדרי הניתוח
[לידיעה המלאה]
משרה חמה - איש /אשת מכירות יוצא דופן לתחום ניתוחי עמוד שדרה
[לידיעה המלאה]
משרה חמה - איש /אשת מכירות איכותי ביותר לתחום לתחום האנליטי ומעבדות מחקר
[לידיעה המלאה]
משרה חמה - איש מכירות שטח לשוק הקרדיולוגיה הפולשנית
חברה רב לאומית מחפשת אדם מצטיין ויוצא דופן לתפקיד של מכירות שטח אסטרטיגיות לבתי ...
[לידיעה המלאה]
משרה חמה - תועמלן רפואי מצטיין
חברת תרופות מובילה מחפשת תועמלן/נית מנוסה לעבודת שטח.
[לידיעה המלאה]
 


  
סוגי ראיונות

 • הראיון הסטנדרטי – הראיון הסטנדרטי הוא הכלי הפופולארי ביותר בקרב חברות וארגונים ובעל תוקף הניבוי הנמוך ביותר.
 • הראיון המצבי – הראיון המצבי הוא כלי בעל תוקף ניבוי גבוה יותר. המרואיין יתבקש להתייחס למצבים ספציפיים הרלוונטיים לעיסוק ולא לשאלות כלליות.  בראיון המצבי המראיין מכניס את המרואיין למצבים ספציפיים הקשורים לתיפקודו  ובוחן את תגובותיו.
 • ראיון מתאר התנהגות (ראיון התנהגותי) – מחקרים מראים כי רמת הדיוק ותוקף הניבוי בשימוש בראיון מתאר התנהגות הינו הגבוהה ביותר בהשוואה לסוגי הראיונות אחרים הקיימים בשימוש.  תוקף הניבוי ורמת הדיוק יעלו ככל שהראיון יהיה מובנה יותר. הגישה העיקרית בראיון מתאר התנהגות מתבססת על ההיפותזה (הנחת היסוד) שככל שנבדוק לעומק את התנהגותו של המועמד בעבר, נוכל לנבא באופן מדוייק יותר את התנהגותו בעתיד.

  מבני הראיונות
  הראיונות נחלקים לשלושה מבנים: ראיון מובנה, ראיון חצי מובנה וראיון פתוח, וכך גם השאלונים המנחים אותם.

  1. הראיון המובנה, הראיון המובנה מבוסס על סדרה קבועה של שאלות שנקבעו מראש. בראיון המובנה החוקר צריך להיות נאמן לניסוח השאלות ולסדרן. המראיין אינו משנה את סדר השאלות בעקבות גירויים המתקבלים במהלך הריאיון. סוג זה של ריאיון פורמלי, לפעמים הכרחי בהבטחת האחידות של נושאי הראיון. לראיון המובנה תוקף הניבוי הגבוה ביותר

  2. ראיון הפתוח, הראיון הפתוח אינו מבוסס על שאלות מוכנות מראש, אלא מתחיל בשאלה כללית ומשם זורם עם האינטראקציה. בראיון זה תגובות המרואיין הן אלו שקובעות כיצד יתפתח הריאיון. החוקר קובע את סדרן של השאלות בהתאם למצב. סוג זה של ראיון דומה יותר לשיחה מאשר ראיון מובנה ופורמלי. החוקר מתמקד במספר נושאים כללים כדי לסייע למרואיינים לחשוף את הסיפור שלהם ולהציג את משמעותו.  ראיון זה נקרא ראיון לא-מובנה (פתוח).

  3. ראיון החצי מובנה, בראיון החצי מובנה החוקר צמוד למספר שאלות הקבועות מראש, אך הוא רשאי לשנות את סדרן ולהוסיף שאלות נוספות, שאלות המשך, בהתאם להתפתחות הראיון.

  הראיון החצי מובנה הוא סוג הראיון הנפוץ ביותר, בהיותו ראיון המשלב גם את הגמישות של הראיון הפתוח וגם את המסגרת של הראיון המובנה.


  לקבלת פרטים לגבי הדרכת מראיינים לחץ כאן.

   
 
 
אלף-בית - קופירייטינג